Avesta praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 22. juuni 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 25. juuni
8. Päikese päev
5. Kuu päeva algus 8.45

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud üleminekuga uude kvaliteeti, vabanemisega mittevajalikust, uudsuse, avantüüride ja uute tegude algusega. See on päev, mil võib alustada uut elu, avada eluraamatus puhta lehe ning saavutada õnnistuse, hvarna, mis vabastab ettemääratusest.
Kell 8.45 algav kuutsükli 5.päev toob meie ette valikuid. Nimelt on täna võimalik välja selgitada, millised inimesed on sinu arengu jaoks vajalikud ja millised mitte; millised toiduained on sulle vajalikud, millised mitte. Selleks tuleb nendele inimestele või toiduainetele mediteerida/keskenduda ja jälgida, millised tunded sind valdavad.

PÄEVA MÄRGID: Hea, kui välgud ja müristamine järgnevad mõnele sinu lausele, sest see on neile kinnituseks. Kõik taevast või ülevalt kaela sadanud asjad on tähenduslikud: ka see, kui saad pihta pabertuvi või kellegi poolt aknast välja visatud esemega ning kõik need ennustavad ootamatuid ja kiireid asju, kohtumisi vms. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist.

TOIT: Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab. Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.

Reede, 26. juuni
9. Päikese päev
6. Kuu päeva algus 10.18

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud tulele kõigis selle ilmingutes. Päeva märksõnad on ühinemine, halastus, millegi algus ja loomingu mitmetahulisus. See on hea päev loomeinimestele, väga võimas päev, mille mõju tuleb kindlasti kasutada. Ära maga kaua ega laiskle, sest see on ka keha tugevdamise tsükli algus. Ole reibas ja kuluta füüsilist energiat.
Kuutsükli 6.päev lisab päevale maagilisust ning toob kaasa ka kosmilise armastuseenergia ja selle lihtsa omastamisviisi, milleks tuleb vaid õue minna ja nina taeva poole sügavalt hingata. Kasulik on teha veeprotseduure ning tegeleda vaimse ja sõnalise tööga.

PÄEVA MÄRGID: Kui tunned tugevat tuuleiili või tuul lööb ootamatult lahti aknad või uksed, siis on see rikkuse ja uute tutvuste märk. Kui see juhtub vanas majas, siis on ees kolimine või kauge reis. Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Kui külmetad ning ei saa kuidagi sooja, siis on see hoiatus haiguse, languse, depressiooni eest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda.

TOIT: Küpsetamine pole täna soovitav. Tuleb intensiivselt toituda, kuid sööma peab vaid energiarikast, kuuma ning kergelt omastatavat toitu. Raskelt omastatav toit pole soovitav, kuna see teeb uniseks, aga täna tuleb olla värske ja reibas.

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

Laupäev, 27. juuni
10. Päikese päev
7. Kuu päeva algus 11.51

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud taevastele vetevoogudele. “Ole lähemal loodusele ja ära midagi karda”. See on meditatsiooni, hirmudest vabanemise ning saladuste tunnetamise päev. Hommikul oleks hea kaua magada, sest unetus on Taevaste Jõudude solvumise märgiks. Ka lõunauinak ja varajane magamaminek on igati sobilik. Vastupidiselt eilsele tuleb täna oma jõuvarusid hoida ning vältida füüsilist pingutust.
Kell 11.51 algav kuutsükli 7.päev lisab päevale prohvetlikku sõnade energiat. Räägi tõtt või vaiki, aga valetamine on lubamatu. Kui muremõtted vägisi murdma kipuvad vaata voolavat vett, põlevat tuld, taevas sõudvaid pilvi või tärkavaid taimi, sest see on loodusestiihiate päev ning nad tulevad appi, kui seda palud. Ära unusta pärast neid tänada.

PÄEVA MÄRGID:
Kui sind juhuslikult veega üle valatakse või satud vihma kätte, siis tulevad ilmsiks saladused. Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid.

TOIT: Ei ole hea süüa loomset toitu ega tarvitada palju vedelikku. Kasulikud on piimasaadused ja –toidud, mahlased puuviljad ning juurviljatoidud.

SOODSAD VÄRVID: rohekashall, helesinine ja tumedad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja muud erksad toonid.


Pühapäev, 28. juuni
11. Päikese päev 8. Kuu päeva algus 13.23
Kuu esimene veerand 11.16

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Päikesele ning seotud lapsepõlve, lapselikkuse ja lastega. See on valguse, valgustatuse ja soojuse päev, mil tuleb endas äratada kõik parim, mis on olnud. Unusta muremõtted ja elukibedus, sest päikesekiirtel on võime kõik see ära võtta, kui vaid ise selleks valmis oled. Keerulised probleemid võivad laheneda iseenesest, aga pead olema valmis kõigele reageerima lennult.
Kell 13.23 algav kuutsükli 8.päev soovitab ettevaatust partnerlussuhetes, sest esile võivad kerkida lahendamata jäänud probleemid. Kollektiivis võivad toimuda muutused ja seepärast tuleb olla vaoshoitud, ettenägelik ja mõistlik. Päev on seotud inimese südametunnistuse puhastumise ja uuenemisega.

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui täna paistab päike juba hommikust saati. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui hommikul kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Kui lõhud klaasi, siis on karta üksindust, sõbra kaotust. Kui nööp tuleb ära või lukk läheb katki, siis ennustab see haigust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT: Kasulik on süüa kergeid toite ning näksida pähkleid, seemneid ja halvaad. Lihatoidud ja vein pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.

EBASOODSAD VÄRVID: sinine, hall ning sünged toonid.


Esmaspäev, 29. juuni
12. Päikese päev
9. Kuu päeva algus 14.56

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud Kuule ning seotud naiselikkuse, emaliku alge, halastuse ning laste ja lähedaste eest hoolitsemisega. Ära usalda sõnu ega loogikat, vaid jälgi varjatut ja juhindu intuitsioonist. Kui miski ei õnnestu, siis jäta see asi sinnapaika, sest targutamise, jõu ega survega ei saavuta täna midagi. Hoia oma sisemist rahu ning harmooniat.
Kogu endasse häid mõtteid, sest kell 14.56 algab kuutsükli 9.päev, saatanlik nägemuste ja illusioonide päev, millest ei tohi lasta end eksitada. Puhasta oma teadvust, mõtteid ja kodu ning väldi negatiivsust. Kui tunned enesel raskust, siis tee jalgadele meresoolavanni ja süüta ka küünlad või lõke ning aseta oma mured või negatiivsed mõtted mõttes tulle.

PÄEVA MÄRGID: Kui satud ootamatult vihma kätte ja saad märjaks, siis on oodata õnne ja edu. Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist, naistele – rasedust. Kui unes lendasid, siis saad energiat ja uusi sõpru.

TOIT: Kasulik on süüa kergeid salateid ning juua mahlu, kompotti, allikavett, kuid ka valget veini. Ära söö raskesti seeditavaid toite, pähkleid ega mett.

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ning luitunud toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja kollane.


Teisipäev, 30. juuni
13. Päikese päev
10. Kuu päeva algus 16.30

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on taevatähed ning päev on seotud tuleviku loomise, laste kasvatamise ning nende füüsilise treeninguga. See võib olla kriitiline päev, kuna on seotud astraalsete võitlustega, kuid kõigest hoolimata tuleb säilitada rahu ning tasakaal. Ole oma valikutes ja tegemistes hoolikas, rangelt aus ja õiglane. Väldi suhtlemist halbade või kahtlaste inimestega. Kui ületad on hirmud, siis annab päev uusi võimalusi.
Päeva esimesel poolel kestab kuutsükli 9.päev, mis võib luua illusioone ja eksitusi. Ära vaata peeglisse rohkem kui hädapärast vaja, sest see võib sind viia illusioonide maailma. Kell 16.30 algab kuutsükli 10.päev, mis toob kaasa karmalise mälu ning ettetunnetuse allika avanemise.

PÄEVA MÄRGID:
Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Esimesed täituvad lähemal ajal. Kui nägid unes, et sul on seljas kasukas, raudrüü või peas peakate, siis on oodata suurt edu ja lähedaste abi. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol.

TOIT:
Kasulikud on soolane kohupiim ja juust.

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.

EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.


Kolmapäev, 1. juuli
14. Päikese päev 11. Kuu päeva algus 18.06

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud elavale hingele, elu tunnetusele ning hoolitsemisele loomade eest. Ole heatahtlik kõige elava suhtes, jaga ande ning kingitusi. Palveta lahkunud esivanemate eest. See on harmooniline päev, mil tülitsemine on lubamatu. Ära riietu nahkesemetesse ning naturaalsesse karusnahka.
Suurema osa päevast kestab kuutsükli 10.päev, mis tugevdab sisemisi energiaid ja vaimset iseseisvust. Seda päeva nimetatakse ka „kodu ehitamiseks“. Kell 18.06 algab kuutsükli 11.päev, mis toob kaasa astraalseid võitlusi. Inimene peab võitma enda psüühika keerdkäikudes peituva negatiivsuse, kurjuse ja ebaõigluse.

PÄEVA MÄRGID: Tänasel päeval märke eriti ei jälgita. Kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Eredad ja unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu. Kui unes suplesid või nägid vett, on karta kuulujutte. Kui nägid unes talvist maastikku, siis tähistab see haigust. Kui nägid unes raha, siis seda ka saad.

TOIT: Hea on juua piima ning süüa piimatoite – piimaga keedetud pudrud, kohupiim ja korbid. Kindlasti tuleks ka leiba süüa.

SOODNE VÄRV: roheline.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kasvava Kuu ajal peaks olema piisavalt energiat aktiivseks tegutsemiseks. Seda aega on hea kasutada ka planeerimiseks ja mõtete korrastamiseks.
Ilu ja tervise seisukohalt on sobiv aeg teha nahka kergelt stimuleerivat ja uute naharakkude kasvu edendavat iluhooldust. Praegu imenduvad kreemid paremini kui muul ajal. Samas tuleb nahahoolduses äärmusi vältida ja temaga õrnalt ümber käia. See on soodne aeg organismi tugevdamiseks ja toitvate ning taastavate protseduuride tegemiseks nii nahale, juustele, kui ka organismile terviklikult.

NELJAPÄEVAL kell 20.04 liigub kuu Neitsi tähemärki ja need on head päevad, et pidada dieeti ja hoolitseda oma soolestiku ja seedetrakti eest. Ei tohi süüa raskesti seeditavaid toite.

LAUPÄEVAL kell 23.16 liigub Kuu Kaaludesse ja see on parim aeg teha kosmeetilisi protseduure ning muud iluga seonduvat. Tervise seisukohalt on haavatavad neerud ja endokriinne süsteem.

TEISIPÄEVAL kell 1.47 liigub Kuu Skorpionisse ja see muudab haavatavaks, suguorganid, kuseteed ja põie. Võib ravida endokriinset süsteemi (v.a. eesnääre), kurku, nohu, ülemisi hingamisteid, hemorroide. Kui on vajalik, siis eemaldada hambaid, mandleid, adenoide.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?