7.–13.01 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 6. jaanuar 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 7. jaanuar 2021

24. Päikese päev 24. Kuu päeva algus 1.29

PÄEVA OLEMUS:

Tänase Päikese päeva märksõnad on usk ja südametunnistus. See on kriitiline päev, mil need proovile pannakse. Ole tähelepanelik, jälgi iga pisiasja ning tee ka kõige mustemat tööd, kui seda on vaja teha. See on immuunsuse kontroll, kas tuleb ligi igasugune halbus: haigused, kahjulikud tutvused vms. Mida puhtam on sinu südametunnistus, seda kergem on päev. 

Kuutsükli 24. päev on seotud loodusjõudude ärkamisega. See on vana lagunemise, liigsest vabanemise ning uue loomise päev. Aga uus ei saa tulla kohta, mis on vanast pungil. Kui sind valdab väljapääsmatusetunne, siis oledki väljapääsmatus olukorras. Kui puhastad meeled, siis leiad võimalused ja väljapääsu. Ära süüdista ega püüa muuta maailma, sest see on halvim, mida teha võid.

PÄEVA MÄRGID:

Heaks märgiks on pidev vajadus tualetti minna või soov näpud kurku panna, mida siis tuleks ka teha – need märgid tähendavad, et oled puhastumise teel ja kõik mustus lahkub sinust. Enda ära määrimine on takistuste märgiks. Hea kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Eriti halvad on selged ja kirkad unenäod. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk. 

TOIT:

Täna on kasulik paastuda. Kui paastuda ei soovi, siis sobivad soolased piimatoidud, pannkoogid, kohupiim, leib. 

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.

Reede, 8. jaanuar 2021
25. Päikese päev 25. Kuu päeva algus 3.05

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud taevasele tõele ning seotud maailmakorra, heategevuse, õigluse, ustavuse ning puhtast südametunnistusest tuleneva harmoonia ja rahuga. Täna ei alustata midagi uut, kuid määratletakse edaspidist tegevust, valitakse tee. 

Kuutsükli 25. päev toob kaasa maagilisi noote ning iga informatsiooni suhtes tuleb olla tähelepanelik. Isegi selle suhtes, mis esmapilgul mõttetuna näib. Kõik avaldub märkide ja sümbolitena. Ole ettevaatlik oma mõtetega, sest täna on neil kalduvus iseseisvalt elama hakata. Mida rohkem täna kiirustad, seda vähem jõuad.

PÄEVA MÄRGID: 

Kui sinu peale langeb linnusulg, siis tähendab see edu, rikkust ja võitu. Kui majas puhkeb õitsele mõni lill või kingitakse sulle potilill, siis on oodata õnne ja rõõmu. Ühtegi leitud asja pole soovitav üles võtta, kuna sellega võtad endale võõra karma. Kui miski koju ununes, on see halb märk. Kui võimalik, palu see asi kellelgi ära tuua. On oluline, et sa üle oma korteri või maja läve ei astuks. Kui vähegi võimalik, vaatle öösel Linnuteed. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub.

TOIT: 

Soovitav on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, meega kohupiima, võiga putrusid. Eriti kasulik on sel päeval metsmesilaste mesi. Liha ja alkohol on keelatud.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.

Laupäev, 9. jaanuar 2021
26. Päikese päev 26. Kuu päeva algus 4.43

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud aususele, väärikusele ja õiglusele, kuid ka õitsengule ja varanduse kasvule. Tule tagasi vanade algatuste juurde, täida rituaale ja säilita rahu ning korda. Tegele maiste asjade, ärinduslike tehingute ja sissetulekute suurendamisega. See on saladuslik ja hea päev neile, kes seda kasutada oskavad. Kui tänase kingitusega teed lähedasele rõõmu, siis saadab heaolu sind terve kuu. Seksuaalkontaktid on lubatud ainult eostamise eesmärgil.

Kuutsükli 26. päeva märksõna on loorberitel puhkamine ja see räägib juba ise enda eest. Inimesed võivad sattuda oma tarkusest ja saavutustest liigsesse vaimustusse ning muutuvad teistega suheldes kärsituks. Ole enese suhtes objektiivne ja loobu illusioonidest. Hoidu aktiivsest tegevusest, ära sekelda ega rahmelda, sest täna kulutab iga tegevus topelt energia.

PÄEVA MÄRGID: 

Kui leiad sõrmuse, vääriskivi, ilusa kivi, siis saad partneri ja peatselt asute soodsale koostööle. Parim märk on täna raha saamine, s.t. seda tuleb veelgi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes reisi või kolimist, siis ennustab see uue ettevõtmise algust. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu.

TOIT: 

Täna võib süüa pea kõike mida hing ihkab, kuid toit peab olema mitmekesine. 

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ning bordoopunane.

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

Pühapäev, 10. jaanuar 2021

27. Päikese päev 27. Kuu päeva algus 6.21

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud taevale. Täna tuleb jälgida taevast, kuna seal on taevalikud märgid, kirjad, eriti läbi pilvede. Samas oleme ka ise oma tegemiste-toimetamistega taevaliste valvsa pilgu all. See on passiivne päev ning parem oleks olla vooluses ja oodata märguannet. Kodu peab olema külalistele avatud. Hea on lugeda palveid, aga seda avaruses, künkal või mäel.

Kuutsükli 27. päev on seotud vee ja merereisidega. See on lootuste ja otsingute, samuti tarkuste edasi andmise ja sõnalise maagia päev.

Meditatsioon on täna üks võimalus salajaste teadmiste omandamiseks. Ole teadlik oma lootustest ja eesmärkidest. Sisemine töö aitab täiustada maailmapilti ning lülituda salajaste teadmiste kanalisse. 

PÄEVA MÄRGID:

Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Kui leiad võtmed, siis tähendab see maja omandamist või edukat reisi. Võtme purunemine või kaotus tähistab koduga seotud raskusi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kui magasid avatud akna all. Kui nägid unes taevast, tähti, vikerkaart, siis on oodata õnne ja edu. Kui nägid unes end alasti, siis tähistab see puhastumist ja tervenemist.

TOIT:

Toit peab olema mitmekesine, õhuline ja kerge. Kasulik on süüa piima ja eriti hapupiimatoite. 

SOODSAD VÄRVID: Helesinine ja kuldne, kuid ka punane.
EBASOODSAD VÄRVID: Roheline ja pruun.

Esmaspäev, 11. jaanuar 2021
28. Päikese päev 28. Kuu päeva algus 7.54

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud maale ja maapõue saladustele. See on raske ja kriitiline päev, mil ei tohi teha tähtsaid otsuseid ega alustada uusi asju. Säilita rahu igas olukorras, sest ette võib tulla provokatiivseid situatsioone, millesse ei tohi suhtuda emotsionaalselt. Väldi liigset suhtlemist ja räägi vaid nii palju, kui hädapärast vaja. Ei tohi tarvitada keemilisi ravimeid, kui selleks pole otsest vajadust.

Kuutsükli 28. päev on pühendatud süvenemisele, läbinägemisele ning vaimsele ärkamisele. Lihtne on leida asjade, sündmuste jne. mõte või algpõhjus. Kõik, mis on teistel kuutsükli päevadel segaseks jäänud, saab täna selguse. Palju on selgeltnägemise ja telepaatia juhtumeid, sest kõik meeled on teravdunud. 

PÄEVA MÄRGID: 

Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Nina, suu või igemete verejooks tähistab kellegi hävitava või halva energia mõju, samuti haavata saamine või verejooks. Kui verd tilgub põrandale, tuleb see koht küünlatulega üle käia. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu.

TOIT: 

Täna ei tohi süüa soojavereliste liha ega verega tehtud toite. 

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun. 

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Teisipäev, 12. jaanuar 2021
29. Päikese päev 29. Kuu päeva algus 9.08

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud Pühale Sõnale ja see on päev, mil sõna materialiseerub. See on siis taas üks neist päevist, mil kõik väljaöeldud sõnad on vägised. Oma sisemisi hirme on võimalik võita naeru ja huumori abil. See on hea päev, et lugeda palveid, kuid ära loe mehhaaniliselt vaid mõtle sellele, mida loed. 

Kuutsükli 29. päev on saatanlik ja ohtlik. Ole ettevaatlik ja jälgi toimuvaid sündmusi. Sellesse päeva koguneb kogu eelnenud kuutsükli mustus, kuni kuuloomine selle homme põletab. Seepärast on väga hea teha puhastavaid protseduure ja rituaale, eriti meresoolaveega ning põletada viirukit, kadakaoksi, sookailu või kasekäsna. Ära viibi hämarates või pimedates ruumides. Ka ööseks võiks jätta mõne valguseallika põlema.

PÄEVA MÄRGID: 

Kui muusika saadab sind pealetükkivalt kogu päeva, siis oled kõrgemate jõudude kaitse all ja sind ootavad tulevikus tähelepanuväärsed muutused. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse. Sulle võidi unes anda juhtnööre, kuidas end parandada ja mida teha, et elu paraneks. Kui kuulsid muusikat, siis on oodata abi ja kaitset.

TOIT: 

Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast. Hea päev paastumiseks.

SOODSAD VÄRVID: kirevad ja erksad, kuldne, kollane ja helelilla.

EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruun ja roheline.

Kolmapäev, 13. jaanuar 2021
30. Päikese päev. Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 7.00
2. Kuu päeva algus 9.57

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud igavesele valgusele, mille võit katkestab suletud ajaringi. Taas on lõppemas üks päikesepäevade tsükkel ning tänane päev sobib hästi vaid kokkuvõtete tegemiseks. Lükka edasi kõik tööd ja tegevused, mida vähegi võimalik edasi lükata. 

Kell 7.00 leiab aset kuuloomine ja algab uus kuu päevade tsükkel. Kui Sul turgatab pähe mõni idee, siis ära jäta seda tähelepanuta. Esialgu hoia see ainult enese teada, kuni see mingit kuju võtma hakkab. Kell 9.57 algav kuutsükli 2. päev muudab täna saadud informatsiooni tähtsaks kogu järgneva kuu jaoks. Ole helde ja suuremeelne ning ära kahetse midagi, millest ilma oled jäänud.

PÄEVA MÄRGID:

Kui sinu kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Kui kuuled pidevalt kella lööke, kirikukelli või kellukesi, siis on see märk, et sind jälgitakse. Lihtsalt ilusa või vääriskivi leidmine toob õnne, toetust ja abi. Kui rõivad rebenevad või tuleb nööp eest ära, siis vabaned puudusest või takistustest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT:

Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid. 

SOODSAD VÄRVID: Kõik värvid peale musta.

EBASOODSAD VÄRVID: Must.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu läheneb loomisele ning see on müstiline ja salapärane aeg, enda hingesügavustesse süüvimise ning enese tegeliku mina uurimise aeg, mil tuleb olla enese suhtes võimalikult aus. See on hea aeg loobuda negatiivsetest mõttemallidest, laostavast eluviisist ja puhastada füüsiline keha sinna kogunenud šlakkidest ning mürkidest. Kolmapäeval kell 7.00 toimub kuuloomine ja see on uute ideede, mõtete ja algatuste sünd. Hea, kui tunned end pisut põnevil ja ootusärevana, kuigi sinu energiatase võib olla üsna madal. 

NELJAPÄEVAL kell 10.54 liigub Kuu Skorpioni tähemärki, mil tuleb ettevaatlik olla, et ei külmetaks oma õrnu suguorganeid ja maa või kivi peal istumine on lubamatu. 

LAUPÄEVAL kell 13.15 liigub Kuu Amburi tähemärki ning sel ajal tuleks süüa kergestiomastavaid toite, et mitte koormata maksa, mis on sel ajal haavatav. 

ESMASPÄEVAL kell 15.30 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki, mis muudab haavatavaks luustiku, naha ja sapipõie. Ei tohi liigselt koormata oma luustikku, aga eriti põlvi. 

KOLMAPÄEVAL kell 18.44 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ning see on soodne aeg veeprotseduurideks, värskes õhus jalutuskäikude tegemiseks ning pahkluude probleemidega tegelemiseks. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?