KASULIK TEADA! Kui tihti tuleb puhastada meigikraami?

Helen Perk, 14. oktoober 2020

Millal sa viimati puudripintslit pesid või huulepulka puhastasid? Sinu näonahk on ääretult tänulik, kui hoiad tarvikud meigikotis puhta ja hoolitsetuna.

Makeup Brushes on white background (Photographer: Serghei Platonov)

Meigipintslid
Puhasta pintslid alati vahetult pärast kasutamist. Suuremast osast jumestusjääkidest saad lahti pintslit meigieemalduslapiga hõõrudes. Kui pintsel vajab suuremat vannitamist, tee see veidi märjaks, vala peale törts beebišampooni või õrna seepi. Hõõru harjaseid ettevaatlikult sõrmede vahel, kuni pintsel on puhas. Loputa ja aseta see lauale kuivama nii, et harjased jääksid üle laua ääre. Nii säilib pintsli algne kuju ja vesi saab välja valguda.

Meigikäsn ja -svamm
Käsnade puhastamine on oluline, see hoiab ära liigse mustuse, õli ja meigi kogunemise. Loputa käsna iga kord pärast kasutamist korralikult voolava vee all, seejärel pigista kuivaks. Lase kindlasti õhu käes täielikult kuivada, sest niiskes käsnas võivad hakata vohama bakterid või hallitus.

Silma-, huule- ja kulmupliiatsid
Terita pliiatseid enne iga kasutuskorda. Aga ära liiga hoogu mine! Piisab paarist keerust. Nõnda eemaldad teraviku pealmise osa, kus pesitseb mustus. Ära unusta puhastada ka teritajat! Keeratava pliiatsi puhul pihusta salvrätile desinfitseerijat ja tupsuta sellega pliiatsiotsa.

Puuderjas lauvärv, põsepuna ja päikesepuuder
Läikiva kõva kihi, mis puudrise meigitoote pinnale tekib, põhjuseks on meigipintsliga nahalt tootele kandunud rasu. Vältimaks bakterite vohamist, võta väike nuga ja katsu kiht õrnalt eemaldada. Käi ka karp niiske meigieemalduslapiga üle ja lase enne sulgemist kuivada.

Huulepulk
Iga paari nädala tagant võta vatipadi ja tõmba sellega ettevaatlikult ära huulepulga pealmine kiht. Vutlari suu puhastamiseks on mugav spetsiaalsesse puhastusvahendisse või alkoholi kastetud vatitikk.

Ripsmekoolutaja
Ripsmekoolutajale ladestub silmameigijääke ja surnud naharakke. Puhasta seda kord nädalas vatipadja ja meigieemaldusvahendiga.

Juuksehari
Iganädalaseks hoolduseks võta kamm ja eemalda sellega harjaste vahele kinni jäänud karvad. Kord kuus tee harjale sügavpuhastav pesu. Selleks käi harjased vee ja šampooni seguga üle. Loputa sooja veega ja jäta hari rätikule kuivama.

Kosmeetikakott
Kord nädalas tuleks puhastada ka meigikotti. Raputa mustus välja, käi kott niiskete meigieemalduslappidega hoolikalt üle ja jäta kuivama. Kangast meigikoti võid pista pesumasinasse.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?