Kiri peatoimetajalt | Kuupäevad on juba segi. Tuleb vist hakata riste seinale tõmbama...

Merle Luik, 25. märts 2020

Istusime pühapäeva õhtul mehega diivanil ja arutasime, mis see kuupäev küll olla võiks. Ega me välja mõelnudki, pidime lõpuks telefoni kalendrist järele vaatama. Kui küsisime pojalt nädalapäeva kohta, pani temagi ühe päevaga mööda. Arvas, et on laupäev.

Selleks hetkeks olime istunud koduses isolatsioonis nädala ja kolm päeva. Varsti hakkame nagu vangid aja arvestamiseks seina peale kriipse vedama ja riste peale tõmbama, naersime.

Tean, et paljud inimesed on aastaid kodus tööd teinud. Mulle on see aga midagi uut. Üks-kaks päeva on okei, aga tunnistan, nädal nelja silma vahel istumist ajab juhtme kokku küll. Eriti, kui oled loomult pigem seltsiv ja suhtleja. Nagu ajakirjanikud enamasti ikka kipuvad olema.

Aga õnneks on meil internet. Ja õnneks ikkagi suurem osa minuvanuseid seda ka kasutab.

Niisiis – meie oleme praeguseks oma toimetusega kolinud «elama» internetikeskkonda nimega Zoom. See seal «elamine» tähendab põhimõtteliselt seda, et mina panen kell kaheksa arvuti ja selle kaamera käima ning saadan kolleegidele kirja, et olen nüüd «tööl». Ja nemad hakkavad siis oma kodudes aegamööda sama tegema. Istume siis seal oma sassis soengute ja väljaveninud koduriietega kaamerate ees ning uhame tööd teha. Vahel on kaamerast näha, et kellegi laps tuleb emalt midagi küsima. Või pistab kellegi koer nina kaamera ette. Vahel kõnnib töötegija tagant mööda lontis tagumikuga dressipükstes abikaasa, kes samuti olude sunnil kodus töötab …

Eks see kõik ole natuke imelik, aga jääb meie eludes nii ilmselt veel tükiks ajaks. Eks tuleb harjuda.

Ja samas – on ikkagi ütlemata tore üksteist näha, häält kuulda. Tõsi, põhiliselt on kuulda klaviatuuriklõbinat, aga kui tuleb puhkehetk, lähme teeme igaüks oma köögis kohvi, tuleme tassiga ekraani juurde tagasi ja laterdame niisama naistejutte. Noh, teate – nagu see ikka töökollektiivides käib.

Aga mõistagi on sel kõigel peale töö ka teine pool – nii näeme, et meie sõbrad on terved ja neil on kõik hästi. Õnneks on!

Ole sinagi hoitud!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?