Epp Kärsin astub teleekraanile: „Me peame rääkima seksist.“

Helle Rudi, 11. märts 2020

Kevade avameelseim jutusaade keskendub teemadele, millest valjult vesteldakse harva. «Me peame rääkima seksist,» ütleb saatejuht Epp Kärsin saate avasõnadeks.

Kaks tundi enne salvestust käib mitmel rindel vilgas sagimine. Pooleli on teater-baar-klubi Heldeke muutumine stuudioks – päris paigas pole veel ei kaamerad ega ka stuudiokujundus. Sauna eesruumist on saanud grimmituba, kus on kasutusel iga viimne sentimeeter. Ühe grimeerija töölauaks on ajutiselt kujunenud näiteks vett täis basseini äär. Sinna on ritta seatud kõik olulised töövahendid.
Saate produtsent Tuuli ja sõnakas saatejuht Epp Kärsin on vanad tuttavad. Esimest korda sattusid nad kokku 2000ndate alguses Tuuli juhitud vestlussaates «Mamma Mia!». «Seal rääkis Epp, et otsib endale meest – oma tupsununnut,» mäletab produtsent täpselt. Epule aga meenub toonasest, et käis saates lausa kaks korda, kuna tema intervjuu pälvis palju tähelepanu. «Sain lausa abieluettepanekuid, Tuuli saatis need kirjad mulle edasi. Mõne mehega käisin isegi kohtingul. Naljaviluks,» räägib Epp ja muigab, et asja neist abieluhuvilistest lõpptulemusena ikkagi ei saanud.

UNISTUSTE SAADE: Seksisaate peale on nii Tuuli kui ka Epp kaua mõelnud. «Mina olen sellest umbes viis aastat unistanud,» ütleb Epp. (Martin Ahven)

Mamma Mia!
Saates «Mida vanemad sulle ei rääkinud» on tunda mammamialikku õhkkonda. Kangelasteks on tavalised inimesed oma päriselt juhtunud ja üllatavalt avameelsete lugudega.
Üheks külaliseks on näiteks Helgi, kelle lugu on üsnagi hullumeelne. Umbes kümme aastat tagasi otsustas toona 60aastane Helgi päriselt elama hakata. Unistuste reisil Aafrikasse kohtas ta reisiseltskonnas meest, kelle pärast jäi hiljem maha endine elu ja ka abikaasa.
Helgi lähedased on avantüüriga televisioonis kursis. Daam mainib, et keegi talle sõnu peale ei lugenud ja sõnu suhu ei pannud. Küll aga peab Helgi lastele pärast grimmi endast pildi saatma. «Nad tahtsid veenduda, ega ma endale Anne Veski soengut teha lasknud,» naerab ta.

NAGU DIRIGENT: «Mamma Mia!» ajal telepihiemaks ristitud Tuuli Roosma jääb seekord kaamera taha. (Martin Ahven)

Toetav publik
Saatejuhi ja külalise vestlust jälgib publik, kelle käest aeg-ajalt arvamust uuritakse.
Seesama publik koguneb varakult, neid võtab välisuksel rõõmsalt vastu Tuuli õde Tiiu. Esimeste saabujate seas on kaks keskkoolis õppivat tütarlast, kes tunnistavad, et ega vanemad tea, mis saate publikuks nad tulid. Kuid toolidel istuvad ka saatekülaliste sõbrad-sugulased, kes on tulnud kohale lihtsalt emotsionaalselt tuge pakkuma.
Kööginurgast jälgib stuudiosse kogunevaid nägusid avakülaline Ziine. «Mulle lubasid toeks tulla kaks sõbrannat. Ühega läksin eile tülli, nii et ma pole kindel, kas ta tuleb,» muigab ta. Mõlemad on siiski kohal. «Olen nii närvis, et võtaks ühe pitsi,» pahvatab ta, sest teab, et peab kohe-kohe hakkama rääkima üsna markantseid ja värvikaid lugusid. Samal ajal võtab köögist vett ka Petra, kellel pole enne intervjuud eetriärevusest märkigi. «Mul pole vahet,» kehitab ta klaasi haarates õlgu.

KÕIK LÄKS KÄIKU: Televisioon haaras enda alla terve teater-baar-klubi Heldekese. (Martin Ahven)

Külaliste otsimine
Õigete külaliste leidmine on sellise jutusaate juures kõige olulisem. Vastutusrikka ülesande peal on toimetajad Anne-Mari Müller ja Kristina Herodes. «Üks mees räägib meil näiteks sellest, kuidas naine meelitas ta kolmekat tegema. Oli tore, aga kokkuvõttes ta seda ei soovitaks,» toob Anne-Mari näite mõnest loost, mis saates tulekul on. Meelega on võetud fookusesse tavalised inimesed, sest tuntud näod oleks tohutult kidakeelsed ehk igavad. «Kõige tuntum inimene on meil vist Vello Vaher, kes räägib, et ta tahaks polügaamset suhet,» mõtleb toimetaja järele.
«Mina otsisin külalisi ühest klubist, kus noored käivad,» meenutab Kristina, kuidas ta saadet ette valmistades tehnopeole sattus. Süda läinud küll kanepivines pahaks, aga see-eest sai ta tuttavaks mitme põneva persooniga. «Selle näeb ju kohe ära, kas inimene on huvitav või ei ole. Kui on, siis astud juurde ja teed juttu.»
Kui nüüd keegi arvab, et saatekülaliste leidmine on imelihtne, eksib ta sügavalt. Näiteks hüppasid vahetult enne esimese osa salvestamist kaks külalist lihtsalt alt. «Ühel olid logistilised probleemid ja teine pidi matustele minema. Aga me ei uskunud kumbagi,» mainib Anne-Mari.

KÕIGE ILUSAM PUBLIK: Puudriga käidi üle ka publik. (Martin Ahven)

Kes teeskleb orgasmi?
Salvestamise alguseks on «seksuaalenergia» kasvanud vähemalt grimmitoas üle pea. Kuid publik on veel leige. Seda isegi pärast «pingete maandamiseks» jagatud brändiklaasikest. Esimene neile suunatud küsimus ei tekita oodatud arutelu. Õnneks saabub varsti murdepunkt.
«Mina ei soovitaks naistel orgasmi teeselda, sest tark mees saab sellest aru,» lausub härrasmees publikust. Selle peale kipuvad naised vastu vaidlema. «Ei ole päris nii,» sisistab kaamera varjus Helgi. On teisigi naisi, kes selle väitega nõustuda ei taha, kaasa arvatud saatejuht.
Salvestamise ajal on Tuuli kui dirigent. Tema märguande peale plaksutab publik ja läheb ka kaamera tööle. Paralleelselt jälgib ta, et kõik küsimused saaks külalistelt küsitud. Tema kõrval on omakorda peidus Anne-Mari, kes saateplaani jälgib. Kristina hoiab meeleolu grimmitoas. Kõigi külalistega on tehtud eelintervjuu ehk tegijad teavad täpselt, mis lood rääkimisele tulema peaks. Pettuma ei pea, sest keegi araks ei löö.
«Pean Eppu kiitma. Kuigi ta ei ole varem saadet juhtinud, saab ta väga hästi hakkama. See saade ei töötaks ilma Eputa, sest inimesed usaldavad teda,» peab kogenud produtsent Tuuli saatejuhti värske seksisaate suurimaks trumbiks. 


«Mida vanemad sulle ei rääkinud» on Kanal 2 eetris reedeti kell 20.00.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?