Puhkusereis ootab! Mida hakata peale lemmikloomaga?

Triin Raestik, 26. juuni 2019

Puhkusele minnes ei saa lemmiklooma iga kord kaasa võtta. Head tuttavat ei leidu ja omapäi ei saa lemmikut samuti jätta. Sellisel puhul ulatavad abikäe loomahoidjad ja -hotellid.

Trude Taevere on üksjagu iseka iseloomuga taksipoisi Rocco perenaine. Trude üritab reisile minnes kutsu endaga ikka kaasa võtta, kuid paraku pole see alati võimalik. Sellistel juhtudel ongi otsitud abi hoiuteenusest.

Naine rõõmustab väga, et tema tee ristus lemmikuhoidja Lauraga. «Usaldan Rocco alati südamerahuga Laura hoole alla. Ta saab kõigi vajalike toimingutega mängleva kergusega hakkama ja minu kutsu saab sama palju või isegi rohkem hoolt ja armastust kui kodus,» ütleb Trude.

Aga miks koduhoid ja mitte hotell? «Hoius saab koer elada n-ö koduses keskkonnas. Loomahotell on kodust sootuks erinev paik ja tekitaks Roccos ning ilmselt ka minus eneses parasjagu stressi,» tõdeb loomaomanik.

KODUHOID SOBIB SUUREPÄRASELT: Taksipoiss Rocco on perenaise Trude äraolekul koduhoius. Seal saab kutsa perenaise sõnul sama palju või isegi rohkem hoolt ja armastust kui kodus.

Mida arvestada?

«Kui looma on vaja hoida, on kõige olulisem endale selgeks teha, kas valida koduhoid või lemmikloomahotell. Ühel juhul viibib loom peremehe äraolekul kodustes tingimustes. Teisel juhul puuris või kinnises boksis,» suunab lemmikuhoidja Laura Vilbaste ja jagab kasulikke nõuandeid.

Kindlasti tuleb lemmikule kohta otsides teha põhjalik taustauuring. Ainult sel moel saad teada, millistesse tingimustesse ja millise kogemusega hooldaja käe alla truu neljajalgne jääb. Ja veel – ka loomahoiu puhul kehtib ütlemine, et soodne hind ei võrdu alati hea ning sõbraliku teenusega.

Samuti saab määravaks asjaolu, kas sinu lemmik klapib teiste neljajalgsetega või peaks ta olema ainus hoitav. Kui loom ei ole väga suhtlusaldis, ei sobi ilmselgelt talle kaaslaste juuresolek.

Oma loomale sobivat hoiukohta valides pead mõtlema ka tema iseloomule. Kindlasti tuleb ausalt rääkida tema agressiivsusest või hirmust võõraste kohtade ees. Teatud puhkudel ongi parem, kui hoidja saab lemmikut hoopis tema oma kodus vaatamas käia.

Harjuvad kiiresti

Kui lemmik on harjunud õues käima, võiks hoiukodus olla oma hoov, kus peale jalutuskäikude vabalt joosta saaks. Kui koer on harjunud üksnes toas olema, pole hoovi olemasolu üldse tähtis.

Hotelli kasuks otsustades on oluline, et lemmik oleks vaktsineeritud. Koduhoiu puhul seda igal pool ei nõuta. Laura ei ole seda tingimuseks seadnud, sest tema võtab enda juurde korraga hoiule vaid ühe pere lemmiku(d). See tähendab, et võõraste loomadega ei puututa kokku ja haigestumise risk üldiselt puudub.

Ideaalis peaks iga loom hoidu minnes terve ja naksakas olema, aga vahel juhtub ka ootamatusi. Sestap on hoidjat valides ülioluline välja selgitada, kas ta saab vajadusel hakkama ka tableti andmise või süstimisega.

«Mõnel loomal võtab hoiuga leppimine pisut aega, kuid üldjuhul harjuvad kiisud-kutsud kiiresti – neile tuleb vaid piisavalt tegevust pakkuda ja mängida. Siis ei igatse nad peremeest-perenaist ja saavad aru, et ka hoidjaga on tore koos olla,» ütleb Laura.

Kui palju hoiuteenus maksab?

  • Laural endal on kaks kassi, kes hoiuloomade tulekul igaks juhuks eraldatakse. Seetõttu võtab ta koeri hoida üldiselt 2–3 ööks. Kasside hoiule ajalist piirangut pole. Kui hoidu tulev koer on varem Laura juures olnud ja saab tema kassidega läbi, pakutakse koduhoidu pikemalt.
  • Kui loom on pigem koduarmastaja ja talle keskkonnamuutus ei sobi, tasub lemmikuhoidja koju kutsuda. 45–60 minutit loomaga tegelemist algab 15 eurost.
  • Lemmikloomade ööpäeva hoiutasu algab enamasti 15 eurost. Laura võtab hoiule korraga vaid ühe pere lemmiku(d). See tähendab, et loom saab kogu tema tähelepanu, kuid ka hind on pisut suurem kui neis hoidudes, kus lemmikuid on korraga kostil mitu. Hind koerale on 30 eurot, kassile 15 eurot ööpäev. Iga seitsmes päev on tasuta. Lisainfo: www.lemmikuhoidja.ee

Paki lemmikule kohver kaasa!

  • Kui asutad lemmiklooma hoiukohta viima, paki kaasa kott vajaliku kraamiga.
  • Seedeprobleemide vältimiseks tuleb kindlasti kaasa panna tema tavapärane toit.
  • Soovitatavalt võiks kaasa panna ka mõne lemmikpesa ja mänguasjad, et loomal oleks uues kohas tuttavad asjad-lõhnad, siis on kohanemine mõnusam ja kiirem. Ja vajadusel muidugi jalutusrihm.

Loom reisile kaasa!

Autoreisile minnes peab sõit olema lemmiku jaoks igati turvaline. Siin on kolm vahvat abimeest.

Kurgo turvarihm koertele

Hind PetCitys 14.90

Travel Time’i nailonpuur reisimiseks mõõtmetega 91 × 63 × 63 cm

Hind PetCitys 119.00

Ferplasti istmekate autosse mõõtmetega 140 × 60 × 50 cm

Hind Koertekeskuses 43.20

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?