Kino, raamat, kontsert

Naisteleht, 2. november 2016

Nädala tähtpäevad

2. november

Stressipäev/hingedepäev

Meie kultuuriruumis on 2. november hingedepäev, kuid maailmas tähistatakse stressipäeva. Stress pole moehäda, vaid tõsine terviseröövel. Võta aega, süüta küünal hingedepäeva puhuks ja lase meeltel puhata. Tegelikult ei loe igapäevaelu mured igaviku palge ees suurt midagi ja kõik laabub alati.

4. november

Kaine mõistuse päev!

Paluks seda veidi enam, kohe mitu kilo! Kaine mõistus on tänapäeva hullupöörases maailmas kahjuks kaduv väärtus. Nüüdisaegne maailm ongi kohati üles ehitatud pimedale usaldusele, mida aga pakutakse ilusas käepärases pakendis. Ettevaatust, ära lase teistel enda eest valikuid teha! Võta aeg maha ja mõtle asjad kainelt läbi.

8. november

Südantsoojendava pajaroa päev

Sügistalv on nagu loodud mõnusa, keelt laksuma paneva pajaroa nautimiseks. Igaühel on tagataskus mõni selline retsept: natuke liha, veidi tomatipastat, juurikaid, kõvasti küüslauku ja sibulat. Küpseta paar tundi madalal temperatuuril malmpotis. Tulemuseks on puhas armastus taldrikul.

Nädala MÕTE

«Nõiad kasutavad vaimset maailma, aga see on kuri.»

Helen Lokuta

Nädala hoiatus

Tulemas on kurjad talveilmad

Ilmajaamad hoiatavad lörtsi­tormi eest: vaheta autol rehvid, endal saapad ja lastel kombinesoonid. Ja siis mine jalutama. Pole halba ilma, vaid nigel varustus.

Nädala raamat

Kõikidele rändajatele

Tootja

«M-rong»

Patti Smith

Mõni aeg tagasi ilmus Patti Smithi raamatu «Mrong»eestikeelne tõlge. Meie juubeldasime, sest see oli suursündmus. Kuivõrd tema eelmine teos «Kõigest lapsed» rääkis muusiku, poeedi ja kirjaniku kujunemisaastatest ja tegi seda vaimustavalt, on ka see teos sama kaasahaarav. See on siiski pigem reisikiri – unenäoline, elulooline ja piire nihutav, nagu seda on olnud Smithi eelnevgi looming. «M-rong» on kummaline lugu, mis saab alguse ühest tumedast New Yorgi kohvikust, liugleb läbi maailma ja sügavale autori sisemusse, krimi­sarjadesse, tuntud autorite lugudesse ja paljusse muuse.

Kino

Tootja
«Maggie plaan»

Kujuta ette, et kohtad elu armastust, aga ta on juba abielus – jubeda krõhvaga. Kuid ohoo, sul õnnestub ta edukalt vabastada. Siis, juba suhtes ja väikese lapse vanemana avastad, et pagan, täitsa vale mees. Tegelikult oli see krõhva talle elus kõige õigem. Nende uuesti kokku viimisest sõltub sinu edaspidine eluõnn. Sellest ongi «Maggie plaan», koos Ethan Hawke’i ja Julianne Moore’iga. Maggiet mängib nooruke Greta Gerwig. Filmi näidatakse suuremates kinodes.

Näitus

Korraldaja
Eakad bussikaunitarid

Tallinnas Noblessneri valukojas esitletakse maailmas ainulaadset uunikumbusside kollektsiooni. Selle teeb erakordseks tõik, et bussid on täiesti töökorras. Sõidukid on omal ajal ehitatud Ungaris, Norras, Saksamaal, Soomes ja Eestis ning sõitnud endise Nõukogude Liidu, Põhja-Euroopa ja Eesti teedel. Samas toimub kollektsiooni värskeima liikme, täielikult taastatud 1938. aasta Volvo B-14 reisibussi esmaesitlus. Näitus, mis on tasuta, avatakse reedel, 3. novembril kell 11 ja seda saab külastada kuni 6. novembrini.

Kontsert

Kristjan Lepp
Marek Sadam ja jalutuskäik küünaldega

2. novembril kell 18 toimub Tallinnas ­Kalamaja kalmistupargis juba traditsiooniks saanud hingedepäevakontsert. Sel aastal esineb vanas kellatornis akustilise kavaga ansamblist N-euro tuttavaks saanud laulja Marek Sadam, keda saadab Tõnu Laikre. Kontserdil kõneleb ka pastor Erki Tamm ja süüdatakse mälestusküünlad. Üritus on tasuta.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?